Arkusz maturalny: Język Polski 2010- poziom podstawowy

polski 2010 (Fot.freedigitalphotos.net)Na poziomie podstawowym z języka polskiego w 2010 roku maturzyści walczyli z dwoma zadaniami. Pierwsze z nich dotyczyło czytania ze zrozumieniem, a tekst z jakim przyszło zmierzyć się piszącym, to Internet- śmietnik, czy sezam kultury? Tekst pochodził z wykładu Edwina Bendyka, który odbył się w ramach konwersatorium” Życie w okablowanym społeczeństwie/Komputer – Kultura – Człowiek w XXI wieku” Za poprawne rozwiązanie 14 zadań z tej części można było otrzymać 20 punktów.

Część II standardowo dotyczyła tekstu pisanego. Maturzyści zmierzyli się dwoma tematami do wyboru:

  1. Na podstawie podanych fragmentów komedii Moliera Świętoszek scharakteryzuj głównego bohatera oraz omów postawy Orgona, Kleanta i Elmiry wobec tytułowej postaci.
  2. Na podstawie podanego fragmentu utworu Hanny Krall Zdążyć przed Panem Bogiem przedstaw przemyślenia Marka Edelmana o możliwościach godnego życia w czasach Zagłady i różnych poglądach na temat godnej śmierci.

Do zdobycia było 50 punktów, co w sumie dawało 70 punktów za całość. Więcej informacji o maturze oraz arkusze maturalne znajdziecie na stronie:

Matura Język Polski 2010- poziom podstawowy

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

one × five =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Matura Polski 2015

PORADNIK DO CZĘŚCI USTNEJporadnik-matura-jpolski

* Jak przebiega egzamin ustny?
* Praktyczne porady
* Ćwiczenia z kluczem odpowiedzi
* Zestawy maturalne z odpowiedziami
* Przykładowe pytania egzaminacyjne

Szybko, konkretnie i w jednym miejscu!
button - Kopia

Zamknij